Konferencja użytkowników gier PROCeed
Tytuł: „10 lat stosowania gier decyzyjnych PROCeed”
Termin: 3-4 grudnia 2024 r. (w formule „lunch-to-lunch”)
Miejsce: Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań, sala konferencyjna w budynku H
Formuła: hybrydowa (możliwy udział na miejscu oraz online)
Uczestnictwo bezpłatne
Już od 2014 firma ITTI wspiera szkolenia z podejmowanie decyzji w warunkach kryzysowych. Ponad dwadzieścia uniwersytetów i szkół wyższych zaufało grom decyzyjnym PROCeed. Platforma nasza znana jest m.in. z gier w zakresie zarządzania kryzysowego takich jak: „Powódź na rzece Warcie”, „Epidemia wirusowa w Wielkopolsce”, czy też „Katastrofa kolejowo-drogowa na trasie Poznań-Gniezno„ oraz “Problemy w łańcuchu dostaw”. Symulacyjne gry edukacyjne to przyszłość w szkoleniu postępowania w sytuacjach krytycznych.
W dniach 3-4 grudnia miała miejsce wyjątkowa konferencja jubileuszowa pt. „10 lat stosowania gier decyzyjnych PROCeed”, zorganizowana przez zespół Decision Support & Simulation pod przewodnictwem Andrzeja Adamczyka – autora koncepcji PROCeed. Oprócz historii oraz obecnych działań nad tworzeniem nowych gier decyzyjnych, poruszyliśmy także tematy związane z wpływem nowych legislacji na fabułę istniejących gier i kierunkiem ich przyszłego rozwoju. Celem spotkania była wymiana doświadczeń dydaktycznych, zbudowanie społeczności użytkowników gier oraz poszerzenie świadomości na temat możliwości użycia PROCeed. W gronie prelegentów uczestniczyli:
- pan Waldemar Paternoga – z-ca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wielkopolskiego, nasz ekspert przy tworzeniu scenariuszy,
- pani Patrycja Bryczek-Wróbel z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i pan Marian Żuber z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – wieloletni klienci i użytkownicy oraz
- dr Patrycja Bryczek-Wróbel z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie
- pan Jan Zych – Członek Zarządu Poznańskiego Koła Polskiego Towarzystwa Badania Gier.
Dyskusje na temat stosowania gier oraz zdefiniowania nowych scenariuszy przyniosły nam sporo refleksji nad kierunkiem dalszego rozwoju.
Nagrania z konferecji są w przygotowaniu.
Zespół DSS